Vyberte si tu správnou koženou pohovku pro váš domov!


Jak vybrat tu správnou koženou pohovku pro váš domov?

Při výběru kožené pohovky pro váš domov je velmi důležité si uvědomit, že jde o investici, kterou budete následně používat po mnoho let. Proto je nutné vybrat tu správnou pohovku, kterou budete milovat a která se bude dobře hodit k vašemu domovu. Díky tomu budete moci vytvořit stylovou obývací sestavu, která vás bude po mnoho let pozitivně obohacovat.

Kroky pro výběr kožené pohovky

1. Rozhodněte se o stylu pohovky
Nejprve se rozhodněte, jaký styl pohovky by se do vašeho domova nejlépe hodil. Kožené pohovky jsou dostupné ve všech možných stylu – od moderních až po klasické. Nezapomeňte také na velikost vaší obývací sestavy. Pokud máte malý byt, pak přemýšlejte o menší pohovce, abyste mohli mít dostatek prostoru pro ostatní nábytek.

2. Vyberte si kvalitu koženiny
Při výběru kožené pohovky je důležité zvolit správnou kvalitu koženiny. Nejběžnější kvalita koženiny je semi-anilinová, která se vyznačuje svou vysokou odolností a pružností. Kůže s anilinovou úpravou je nejdražší, ale je to nejvíce odolná a kvalitní kůže.

3. Zvažte barvu kožené pohovky
Je také důležité zvolit odpovídající barvu kožené pohovky. Pokud se rozhodnete pro barvu, která nezapadá do vaší obývací sestavy, můžete si být jisti, že pohovka bude působit rušivě a bude snižovat celkový styl vašeho domova.

4. Uvědomte si doplňkové možnosti
Při vybírání kožené pohovky je důležité, abyste si uvědomili doplňkové možnosti, které můžete využít. Mezi tyto možnosti patří například odkládací prostory, vyjímatelné polštářky a možnost nastavení opěrky zad.

Tipy pro zvýšení životnosti kožené pohovky

Abyste mohli co nejvíce prodloužit životnost vaší kožené pohovky, je důležité dodržovat následující tipy:

  • Nezapomeňte vysávat koženou pohovku alespoň jednou za měsíc.
  • Vyhýbejte se přímému slunečnímu záření, které může způsobit vyblednutí koženiny.
  • Nezapomeňte našít roztrhané části pohovky.
  • Používejte speciální čisticí prostředky pro koženou pohovku.

Konečně, pokud hledáte tu správnou koženou pohovku pro váš domov, prohlédněte si širokou škálu kvalitních a designových pohovkových sestav na Bestclub.cz. Ušetříte čas a energii a získáte ty nejlepší ceny a nabídky!