Penzion u marka

Hardegg

Nejmenší rakouské městečko, ležící jako jediné u řeky Dyje, v Dyjském kaňonu (40km), se uložilo mezi skalnatými kopci, které jsou dnes místem, kde byly vystavěny pro návštěvníky rozhledny. Historie města sahá hluboko do středověku a je naprosto unikátním a pohádkovým místem v NP Thayatal, které je naprostou oázou klidu. K Hardeggu se dostanete nejsnáze z české strany hranice z obce Čížov, kde je jedním z mála ubytovatelů Penzion u Marka.
Pěší procházka vás po 3km zavede na vyhlídku na Hardegg, ale lze pokračovat dál pěšky až dolů k bývalým celnicím a mostu přes Dyji, přes nějž lze přejít na Rakouskou stranu. Thayatal, na pravém břehu Dyje, nabízí sice jedinou, ale zato idylickou turistickou stezku na romantický hrádek Kaja. Cyklisté do NP Thayatal nesmějí.

Novinky

Kalendář akcí 2014

Aktuální akce pro rok 2014 pro Znojmo, Vranov nad Dyjí a okolí.
více

Znojemské vinobraní 2014

Jedna z největších oslav vína v letošním roce proběhne 12. a 13. září 2014 ve Znojmě.
více

Burčákfest 2014 - Znojmo

Již 9. ročník akce zvané Burčákfest ve Znojmě. Nabídnuty vám budou 4 druhy burčáku. Letos se akce koná od 26.9.2014 - 28.9.2014.
více
2009 - 2016 © Penzion u Marka
vytvořilo: www.tretri.cz
Kvalitní spánek začíná na lamelových roštech od českého výrobce..Objednejte si naši krabičkovou dietu a budete příjemně překvapeni. Naše krabičková dieta je sestavena odborníky na zdravou výživu.