Penzion u marka

Hrad Bítov, Cornštejn

Na soutoku Dyje a Želetavky vytvořila příroda mimořádnou krajinnou scenérii, kam přišli již v sedmém století slovanské kmeny (Sámova říše r. 620 n.l.) a v údolí Želetavky vznikla osada, později vesnice Bítov, poprvé písemně připomenuta v 11. století. V letech 1061-1067, po připojení k českému státu začíná budování hradu Bítov, jako jednoho ze soustavy obranných hradů proti tlaku německé kolonizace. Ves Bítov v podhradí žila klidně až do let 1930-1934, kdy začala stavba a později napouštění Vranovské přehrady. Tehdy stát vystavěl nedaleko hradu novou moderní zástavbu pro tamní obyvatele a obec si ponechala název Bítov.
Vranovská přehrada a její rekreační charakter povznesl Bítov na vyhledávanou oblast pro rekreanty z ČR i zahraničí. Po roce 1989 se rozšířily kapacity ubytování, takže v oblasti patří Bítov mezi nejoblíbenější destinace ubytování na vranovsku a bítovsku. Svou kapacitou je největším ubytovatelem Hotel Bítov, ale pro zájemce jsou k dispozici i dobře vybavené penziony, ale i rekreační chaty přímo u jezera. Lodní doprava na Vranovské přehradě a přístaviště pod Bítovem zvedly ještě více zájem o toto zajímavé místo. Mezi nejzajímavější cíle turistů patří hrad Bítov, zřícenina hradu Cornštejn, rekreační zóna Horka či Chmelnice a také turistické a cyklistické stezky kolem přehradního jezera.
Hrad Bítov je naposledy dostavěn v novogotickém slohu, má ráz palácový a nabízí řadu interiérových kuriozit. Mimo jiné velkou zoosbírku posledního majitele Jiřího barona Haase, milovníka psů. Vycpané exponáty představují řadu psích ras. Hrad má navíc přímo pohádkové okolí. K prohlídce lze přijet i lodí z Vranovské přehrady, hrad má své přístaviště. Na hradním nádvoří je malá restaurace a nad Želetavkou i malá zoologická zahrada.

Novinky

Kalendář akcí 2014

Aktuální akce pro rok 2014 pro Znojmo, Vranov nad Dyjí a okolí.
více

Znojemské vinobraní 2014

Jedna z největších oslav vína v letošním roce proběhne 12. a 13. září 2014 ve Znojmě.
více

Burčákfest 2014 - Znojmo

Již 9. ročník akce zvané Burčákfest ve Znojmě. Nabídnuty vám budou 4 druhy burčáku. Letos se akce koná od 26.9.2014 - 28.9.2014.
více
2009 - 2016 © Penzion u Marka
vytvořilo: www.tretri.cz
Dovolená snů na Jižní Moravě? Jedině v penzionu na jižní moravě. Naše ubytování na Jižní Moravě je záruka klidné dovolené.Výrobce zdravotních matrací Řešeto. To jsou zdravotní matrace pro Váš zdravý a klidný spánek