Penzion u marka

Vranovská přehrada, Vranovská pláž

Dominantou Vranovska je přehradní nádrž vybudovaná v období první republiky v letech 1930-1933. Betonová hráz zadržuje v jezeře o délce téměř 30 km 132.696 milionů m3 vody. Zatopená plocha činí 762,5 ha. Hloubka jezera dosahuje až 45 m. Hráz a hlavní přehradní jezero se nachází asi 1 km od centra Vranova nad Dyjí. Přehradní jezero je centrem rekreace a vodních sportů. Na své si zde přijdou milovníci windsurfingu a jachtingu. Vody nádrže jsou proslulé bohatstvím ryb.
Písečná pláž s pozvolným vstupem do vody nabízí požitek z plavání pro začínající i zkušené plavce. Na pláži Vranovské přehrady je dostatek možností pro občerstvení i zakoupení dalšího zboží či suvenýrů. Rovněž se lze pohodlnou cestou přes visutý most nad ústím Švýcarské zátoky do přehradního jezera dostat na stranu hráze. Pláž je přístupná pro motoristy z Vranova nad Dyjí, kde je před hrází parkoviště o dostatečné kapacitě nebo od obce Štítary, kde je parkoviště skryto v lese. Pro cykloturisty se nabízí ještě možnost využít nejkratší cesty ze Znojma a sjet prudším klesáním od Lesné či Šumné ke konci Švýcarské zátoky a po jejím břehu dojet přímo k mostu vedoucímu k pláži či na hráz.
loď na Vranovské přehradě pohled na most vranovské přehrady část vranovské přehrady
Podél břehů se nachází velký počet soukromých chat kolem Vranovské pláže, Bítova-Horky, Chmelnice u Oslnovic, pak řada moderních a cenově dostupných penzionů. V roce 2006 byla obnovena proslulá Lodní doprava Vranov jako jedinečná turistická atrakce. Lodní výlet od hráze až k Bítovu přináší totiž díky členitému charakteru přehradní trajektorie neobyčejně přitažlivé zážitky.

Novinky

Kalendář akcí 2014

Aktuální akce pro rok 2014 pro Znojmo, Vranov nad Dyjí a okolí.
více

Znojemské vinobraní 2014

Jedna z největších oslav vína v letošním roce proběhne 12. a 13. září 2014 ve Znojmě.
více

Burčákfest 2014 - Znojmo

Již 9. ročník akce zvané Burčákfest ve Znojmě. Nabídnuty vám budou 4 druhy burčáku. Letos se akce koná od 26.9.2014 - 28.9.2014.
více
2009 - 2016 © Penzion u Marka
vytvořilo: www.tretri.cz
Zabýváme se textilní výrobou oděvů. Naší specialitou je potisk triček a textilu.Sháníte lamelové rošty do vaší postele? Využujte lamelové rošty od českého výrobce..